Gdzie robi się testy na ojcostwo?

  3 lipca 2020, 08:58  

Wątpliwości związane z ojcostwem to intymny temat. Dyskrecja jest zatem ogromnym atutem przekonującym większość niezdecydowanych osób, które zastanawiają się nad tym, czy wykonać badanie i upewnić się co do więzów krwi ze swoim domniemanym potomstwem. A więc pozostaje zapytać: gdzie robi się testy na ojcostwo?

Jesteś ciekaw, gdzie robi się testy na ojcostwo i jak cała procedura wygląda? Jesteś więc w odpowiednim miejscu. Poznaj laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej i przekonaj się na własne oczy, że badanie nie musi być straszne lub krępujące.

Gdzie zrobić test na ojcostwo? Sprawdź, nim podejmiesz decyzję

Test zgodności DNA można wykonać w Instytucie Genetyki Sądowej. Nie potrzebujesz w tym celu orzeczenia sądowego. Możesz bez problemu zrealizować badanie do celów osobistych. Laboratorium usytuowane jest w Bydgoszczy. Nie masz możliwości dostarczenia wymazów osobiście, a w Twojej pobliskiej okolicy brakuje profesjonalnej działalności, która wykona badanie i zagwarantuje satysfakcjonujący wynik? Od Gentest otrzymujesz możliwość zamówienia zestawu do samodzielnego pobrania materiału genetycznego — możesz to zrobić więc z każdego miejsca w Polsce! Z dalszej części tekstu dowiesz się, jak cały proces wygląda w praktyce i jak własnoręcznie pobrać materiał genetyczny do badania.

Czy warto wybrać Gentest do zrobienia badania DNA?

Wiesz już, że nie potrzebujesz orzeczenia sądu, by przeprowadzić badanie DNA potwierdzające ojcostwo. Warto wybrać odpowiednie laboratorium, które zajmie się Twoją sprawą. IGS to zespół wykwalifikowanych ekspertów, którzy mogą pochwalić się imponującym doświadczeniem w swojej dziedzinie. Gwarantują oni również maksymalny poziom dyskrecji, profesjonalizm i dbałości o najdrobniejsze detale. Wynik zapewnia dokładność rzędu 99,9999%, co bez wątpienia stanowi niepodważalny dowód na zgodność kodu DNA między rodzicem i dzieckiem.

Specjaliści pracują przy użyciu innowacyjnych narzędzi spełniających najwyższe normy i standardy UE. Jesteś więc w dobrych rękach. Przekonaj się o tym na własnym przykładzie już dziś.

Pamiętaj, że w Gentest zrobisz również badanie DNA na ojcostwo z akredytacją sądową (tzw. sądowy test na ojcostwo). Wyniki są w takich momentach najważniejszym dowodem w sprawie o prawa rodzicielskie, alimenty lub uznanie ojcostwa. Materiał pobierany jest protokolarnie przez wykwalifikowanego pracownika laboratorium. Dzięki temu wyniki mają moc dowodową w sądzie i są niepodważalnym potwierdzeniem, czy dany mężczyzna jest ojcem dziecka.

gdzie można zrobić test na ojcostwo

Jak zrobić test na ojcostwo? Instrukcja krok po kroku

Teraz wiesz także, gdzie można zrobić testy na ojcostwo. Czas najwyższy przejść do kwestii praktycznych. Nie należą one do skomplikowanych. Nie martw się. Poradzisz sobie z nimi, nawet jeśli nie dysponujesz doświadczeniem w takich czynnościach. Postępuj krok po kroku:

  1. Zamów zestaw do samodzielnego pobrania wymazu ze strony Gentest.org.pl.
  2. Odbierz paczkę.
  3. Pobierz materiał genetyczny z wewnętrznej części policzka.
  4. Prześlij próbki do laboratorium.
  5. Czekaj na wyniki.

Jak widzisz, nie musisz nawet wychodzić z domu. Badanie jest w pełni anonimowe, więc nie musisz obawiać się, że wyniki trafią do osób trzecich, które dowiedzą się o Twojej sprawie.

Zastanawiasz się, gdzie wykonać test na ojcostwo? Gentest to najlepsza oferta dedykowana klientom, którzy cenią profesjonalizm, dbałość o szczegóły i dyskrecję. Wątpliwości dotyczące rodzicielstwa to bardzo delikatny temat, którego często lepiej nie poruszać z bliskimi, nim nie pojawią się pierwsze lub jednoznaczne dowody. Jeżeli zaliczasz się do grupy osób mających pewne podejrzenia lub potrzebujesz badań na rzecz dalszych kroków prawnych, skorzystaj z naszych usług. W razie pytań eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą w realizacji.