Ile kosztuje test na ojcostwo? Cena badania DNA

  16 czerwca 2020, 11:39  

Częstym pytaniem, z jakim spotykamy się podczas naszej pracy, jest ile kosztuje test na ojcostwo. Cóż, odpowiedzi są różne, zależy to między innymi od rodzaju wykonywanego badania. Zobacz więcej szczegółów w naszym artykule!

Życie potrafi być zaskakujące. Czasem w ciągu jednej chwili wszystko może ulec zmianie. Jednym z takich przykładów jest sytuacja, w której dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami, a na świat przyjdzie nowy członek rodziny. Trzeba jednak przyznać, że moment, w którym nie jesteśmy pewni ojcostwa, jest tym bardziej problematyczny. Co należy zrobić? Testy DNA są w jedynym sensownym i pewnym rozwiązaniem. Ile kosztuje test na ojcostwo i jakie są opcje? Przygotowaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania potencjalnych interesantów. Pamiętaj, że wiek nie ma znaczenia i jeśli chcesz się upewnić, że jesteś ojcem kilku lub kilkunastoletnich dzieci, masz do tego prawo.

Testy DNA na ojcostwo – cena i dostępne opcje

Jak wybrać odpowiedni test na ojcostwo? Cena uzależniona jest od wybranego rodzaju.  W naszym laboratorium do dyspozycji klientów są m.in. takie opcje (i ceny) jak:

  • Domniemany ojciec i dziecko – 599 zł,
  • Domniemany ojciec, matka i dziecko – 949 zł,
  • Test na ojcostwo wykonywany z mikrośladów –od 759 zł,
  • Test DNA dla celów sądowych – 1468 zł.

Gentest oferuje również dogodne pakiety badań, które zapewniają dostęp do zróżnicowanych konfiguracji. Dzięki temu klienci mogą liczyć na personalizację i minimalizację kosztów związanych z nieszablonowym profilem badań DNA, np. domniemany ojciec i dwójka dzieci.

Czym różnią się poszczególne pakiety z wyjątkiem ceny? Podstawowe badanie ojciec + dziecko w cenie 599 zł obejmuje dokonanie analizy zgodności DNA jednego domniemanego rodzica i malucha. Wersja dla obojga rodziców w cenie 949 zł pozwala na potwierdzenie zgodności DNA zarówno matki, jak i ojca.

Ile kosztuje test na ojcostwo? Cena badań DNA

W jakim celu badać oboje rodziców? Pomyłki lekarzy, czy próby manipulacji zdarzają się coraz rzadziej, lecz niestety w dalszym ciągu pojawiają się one w szpitalach na całym świecie. Jeśli istnieje cień szansy, że mogło dojść do takiej sytuacji po porodzie, warto podjąć decyzję o przeprowadzeniu badania celem weryfikacji. Wynik może być wykorzystany m.in. do inicjacji śledztwa i postępowania wyjaśniającego.

Badanie zgodności DNA na podstawie mikrośladów to wygodna forma przeprowadzenia testu. Domniemany rodzic nie musi pobierać wymazu od dziecka. Wystarczy wysłać do Instytutu Genetyki Sądowej cztery włosy z cebulkami lub szczoteczkę do zębów.

W przypadku testu DNA dla celów sądowych, podczas badania biorą udział wszystkie strony sporu – matka, dziecko i domniemany ojciec. Jeżeli dziecko jest pełnoletnie, udział matki jako prawowitego opiekuna jest nieobowiązkowy. Dlaczego cena testu DNA na potrzeby sprawy sądowej jest dużo droższa od pozostałych opcji? Ponieważ materiał pobierany jest protokolarnie przez pracownika Instytutu Genetyki Sądowej w określonej wcześniej miejscowości, co wymusza dodatkowe koszty realizacji.

Czy klient otrzymuje gwarancję dyskrecji?

W przypadku oferty Gentest każda osoba zainteresowana testami DNA może liczyć na pełne wsparcie w kwestii dyskrecji. Eksperci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wiele badań dotyczy delikatnych spraw rodzinnych, w które zamieszane są najbliższe osoby. Możesz zatem dokonać anonimowego zamówienia bez informowania o nim osób trzecich. Z pewnością będzie to o wiele mniej krępujące w skrajnych sytuacjach, a wiele osób uniknie nieprzyjemności związanych z bezpośrednią konfrontacją przed potwierdzeniem swoich podejrzeń.

Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniej usługi, skontaktuj się ze specjalistami Gentest. Poprowadzą Cię oni krok po kroku po każdym etapie – od zamówienia po weryfikację i analizę wyników.