Test na koronawirusa Bydgoszcz


Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy oferuje:

– BADANIA WYKRYWAJĄCE WIRUSA SARS-CoV-2 metodą RT-PCR
– SZYBKIE ANTYGENOWE TESTY JAKOŚCIOWE (Ag) SARS-CoV-2

Szybkie i bezinwazyjne badanie metodą RT real-time PCR pozwala na wykrycie materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 nawet we wczesnym stadium choroby, gdy nie ma jeszcze objawów lub w bezobjawowych przypadkach choroby.

Oznaczenie jakościowe swoistego antygenu wirusa (Ag) SARS-CoV-2 oparte jest na reakcji immunochromatograficznej z wykorzystaniem testu antygenowego Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device firmy Abbott.

Laboratorium IGS znajduje się na liście laboratoriów COVID Ministerstwa Zdrowia oraz posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) w ramach Europejskiej Normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 (nr AB 1493) obejmującą oznaczenie jakościowe patogenu SARS-CoV-2 metodą real-time PCR, co stanowi gwarancję uznawalności wyników przez inne kraje.

 

Badania wykonasz w budynku Instytutu Genetyki Sądowej, który znajduje się w Bydgoszczy przy ul. M. Kopernika 10 (wejście z boku budynku, schodami w dół) codziennie od poniedziałku do piątku: 09:00-11:00.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Rejestracja na pobranie w tym samym dniu możliwa tylko po uzgodnieniu z pracownikami laboratorium pod numerem telefonu 605 694 691.

Aby zapisać się na test skorzystaj z linku poniżej:
Rejestracja »
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny: 605-694-691

 

Test na koronawirusa Bydgoszcz

 
Testy na koronawirusa SARS-CoV-2 przeznaczone są dla osób:

 • obserwujących niepokojące objawy tj. gorączka, duszności, kaszel, bóle mięśniowe, brak smaku lub węchu, zapalenie spojówek, silny ból gardła, silny ból głowy
 • wyjeżdżających poza granice kraju i potrzebujących zaświadczenia o wyniku testu,
 • chcących zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w przedsiębiorstwie,
 • potrzebujących przedstawić wynik testu pracodawcy,
 • korzystających z rehabilitacji podczas turnusów w ośrodkach i sanatoriach.

Koszt testów na koronawirusa SARS-CoV-2:

 • cena oznaczenia metodą real-time PCR wynosi 250 zł brutto,
 • cena oznaczenia swoistego antygenu wirusa wynosi 100 zł brutto.

Uzyskanie wyniku z badań
Po zakończeniu badań, do klienta na podany przez niego numer telefonu wysyłany jest link z danymi do logowania na stronę internetową, z której można pobrać wynik (obecnie możliwe jedynie dla klientów posiadających polski numer telefonu z numer kierunkowym kraju +48, dla numerów telefonów z innych krajów konieczne jest podanie adresu e-mail, w celu uzyskania elektronicznego wyniku badania).

W badaniu metodą real-time PCR można uzyskać wynik w języku polskim, angielskim oraz niemieckim (bez dodatkowych opłat).

W badaniu antygenu testem kasetkowym wynik oznaczenia otrzymywany jest w czasie do 20 minut. W przypadku uzyskania wyniku dodatniego pacjenci informowani są telefonicznie. Wynik badania testem antygenowym można uzyskać w języku polskim oraz angielskim (bez dodatkowych opłat).

Jeśli klient posiada numer PESEL to informacja o wyniku pojawi się także na jego koncie pacjenta na portalu pacjent.gov.pl.

Czas oczekiwania na wynik
Test molekularny real-time PCR – w tym samym dniu roboczym, w którym pobrano wymaz.
Test antygenowy – wynik do 20 minut, raport z badań maksymalnie do 3 godzin.

Przygotowanie się do wymazu oraz pobranie
Do testu real-time PCR materiał pobierany jest na dwie pałeczki wymazowe z nosa oraz tylnej ściany gardła.

Do testu antygenowego materiał pobierany jest na jedną pałeczkę wymazową z nosogardzieli.

Aby mieć pewność bezproblemowego przeprowadzenia testu minimum przez godzinę przed pobraniem materiału do badań diagnostycznych nie należy:

 • spożywać posiłków
 • myć i płukać płynem zębów
 • żuć gumy
 • palić papierosów

Dlaczego warto przeprowadzić badanie w Instytucie Genetyki Sądowej?
Instytut Genetyki Sądowej ciągle rozwija się, dostosowując swoje usługi do oczekiwań rynku oraz klientów. W latach 2020-2021 przeprowadziliśmy badania kilkuset tysięcy próbek w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

Instytut Genetyki Sądowej stawia na rozwój i bezpieczeństwo, dlatego nasze laboratorium zostało w pełni zautomatyzowane, maksymalnie niwelując ryzyko błędu ludzkiego czy kontaminacji próbek.

Oczekiwania klienta są dla nas najważniejsze, dlatego wyniki wydajemy w możliwie najkrótszym czasie. Wyniki badań real-time PCR w tym samym dniu, wyniki testu antygenowego do trzech godzin od pobrania materiału.